Slnečné Pobrežie a okolie, BulharskoVyhľadať najbližšie voľné termíny v tejto oblasti!

Moderné letovisko sa nachádza vedľa starej časti mesta Nesebar, približne 35 km severne od Burgasu. Slnečné Pobrežie je najväčším bulharským strediskom, ktoré svojim návštevníkom splní dovolenku vyznačujúcu sa nielen samotným slnením na dlhých plážach, ale ponúka svojim návštevníkom možnosť vybrať si z pestrej palety vodných športov, navštíviť vodný park s atrakciami, zahrať si plážový volejbal alebo si požičať bicykel a vybrať sa na výlet do blízkeho okolia. Piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom je dlhá takmer 8 kilometrov a je držiteľom medzinárodného ocenenia “ Modrá vlajka “ za čistotu mora, pláže aj prírodného prostredia. V stredisku je rušná pobrežná promenáda s množstvom reštaurácií ponúkajúcich bulharskú či medzinárodnú kuchyňu, bary, kaviarne a diskotéky, v ktorých sa môžete zabaviť do neskorých večerných hodín. Transfer z letiska na Slnečné Pobrežie trvá cca 50 min.


Sveti Vlas

Malé prímorské mestečko vzdialené cca 5 km severne od letoviska Slnečné Pobrežie. Nájdete tu krásne piesočnaté pláže s pozvoľným  vstupom do mora, dostatok reštaurácií a barov, ako aj obchody a iné atrakcie. Za zábavou sa možno vydať na Slnečné Pobrežie, resp. do Nesebaru autobusmi, ktoré zabezpečujú pomerne časté spojenie. Veľkou výhodou tohoto letoviska sú výrazne nižšie cenové relácie.

Slnečné Pobrežie

Moderné letovisko sa nachádza vedľa starej časti mesta Nesebar, približne 35 km severne od Burgasu. Slnečné pobrežie je najväčším bulharským strediskom, ktoré svojim návštevníkom splní dovolenku vyznačujúcu sa nielen samotným slnením na dlhých plážach, ale ponúka svojim návštevníkom možnosť vybrať si z pestrej palety vodných športov, navštíviť vodný park s atrakciami, zahrať si plážový volejbal alebo si požičať bicykel a vybrať sa na výlet do blízkeho okolia.

Obzor

Kedysi malé rybárske mestečko ležiace na pobreží Čierneho mora sa nachádza približne v polovici cesty medzi mestami Varna a Burgas a dnes patrí medzi najvyhľadávanejšie letoviská v Bulharsku. Ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku sa táto oblasť stala najmä vďaka širokým pieskovým plážam s pozvoľným vstupom do mora a veľmi príjemnému podnebiu.

Elenite

Nové letovisko Elenite sa nachádza 10 km severne od najväčšieho bulharského strediska - Slnečného Pobrežia a rozprestiera sa na 800 m dlhej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Je zakomponované v rozsiahlej zeleni na úpätí mierne vyvýšených kopcov, ktoré sa vnárajú takmer do mora a udržujú príjemné ovzdušie aj počas najhorúcejších letných dní.

Nesebar

Starobylé mesto Nesebar sa nachádza medzi Pomorím a rekreačným komplexom Slnečné Pobrežie, približne 30 km severne od Burgasu. Nová časť Nesebaru je vyhľadávaná turistami pre cenovo výhodné ubytovanie, rôzne možnosti zábavy a športového vyžitia. Do Slnečného Pobrežia, s ktorým Nesebar pomaly splýva, sa dostanete miestnym autobusom, alebo prázdninovým vláčikom, ktorý premáva v pravidelných intervaloch. Transfer z letiska do Nesebaru trvá cca 45 min.

Ravda

Letovisko Ravda je synonymom pre pokojnú dovolenku plnú relaxu a vlhkého morského vzduchu. Na útulných plážach roztrúsených v pobrežnej zóne si nájde priestor pre leňošenie úplne každý. Príjemnú atmosféru letoviska dotvárajú štýlové reštaurácie, útulné kaviarničky, vinárničky, čisté more s plážami s jemným pieskom.

Aheloy

Malá dedinka Aheloy sa nachádza 7 km juhozápadne od Nesebaru a 10 km od známeho letoviska Slnečné Pobrežie. Aheloy sa rozprestiera v blízkosti ústia rovnomennej rieky Aheloy, kde doteraz hľadači pokladov úspešne nachádzaju rôzne historické artefakty. Romantické letovisko Aheloy je ako stvorené pre pokojnú rodinnú dovolenku.

Pomorie

Pomorie leží na skalnatom polostrove v Čiernom mori približne 20 kilometrov severovýchodne od Burgasu. Založili ho v 4. storočí pred n.l. presídlenci zo starovekej Appollónie pri veľkej lagúne Pomorského jazera. Pomorie je známe liečivým limanovým bahnom a lúhom z dna jazera, najväčším liečebným ústavom na Balkánskom polostrove i výrobou koňakov Pomorie. Pláže majú jemný piesok vhodný pre rodiny s deťmi a pozvoľný spád do mora.