Korfu, GréckoVyhľadať najbližšie voľné termíny v tejto oblasti!

Ostrov Korfu, po grécky Kerkyra, s rovnomenným hlavným mestom, je najzelenší zo všetkých gréckych ostrovov. Tyrkysové more s krištáľovo čistou vodou, čarovné pláže, členité pobrežie so stovkami malebných zálivov, vôňa olivových a cypruštekových hájov, to všetko zanechá v návštevníkovi jedinečný zážitok. Milovníci dobrých jedál určite ocenia kulinárske špeciality gréckej kuchyne a pohostinnosť miestnych obyvateľov pri posedení v miestnych tavernách. Aj obdivovatelia historických pamiatok si tu prídu na svoje.

Zobraziť fakultatívne výlety!


Acharavi

Stredisko je známe najmä svojim životom, promenádou plnou obchodíkov, kaviarní, reštaurácií a nočným životom. Spája zábavu i relax. Miesto je vhodné pre všetky vekové kategórie. Pozvoľný vstup do mora je ideálny pre rodiny s deťmi ale i pre starších klientov, bohatý nočný život zasa pre mladých, ktorí sa chcú večer zabaviť. klienti, ktorí chcú stráviť pokojnú dovolenku, nemusia mať obavy, pretože ubytovanie, ktoré ponúkame, sa nachádza v miestach, kde nebudú rušení. Transfer z letiska trvá približne jeden a pol hodiny.

Agios Georgios

Obľúbené stredisko v malebnom zálive s pôsobivou scenériou v severozápadnej časti ostrova. Neopakovateľná príroda, sýta zeleň pahorkov s kontrastom tyrkysového mora a takmer vždy modrého neba, krásna piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, to všetko robí z letoviska ideálne miesto pre strávenie pokojnej letnej dovolenky. Typické grécke obchodíky a taverny vytvárajú z tohto strediska vhodné miesto pre strávenie príjemnej dovolenky
nielen pre hotelových hostí, ale aj pre tých, ktorí uprednostňujú ubytovanie v apartmánoch a štúdiách. V stredisku vládne pokojná dovolenková atmosféra. Transfer z letiska trvá cca 1 hod. 15 min.

Agios Georgios - Argirades

Agios Gordios

Tí, ktorí milujú vôňu píniových lesov, vedia si vychutnať príjemnú pláž, pokoj a šumenie mora, si tu určite prídu na svoje. Letovisko je na západnom pobreží ostrova a cestou na pláž sa nachádza malá promenáda s obchodíkmi, tavernami a kaviarničkami s vôňou typických gréckych špecialít, okorenené známou pohostinnosťou domácich. Transfer z letiska trvá asi 30 minút.

Agios Ioannis

Agios Petros

Stredisko je vzdialené 50 km od hlavného mesta, nachádza sa neďaleko od známeho letoviska Kavos. Miestne pláže sú pokryté nádherným zlatým pieskom a sú obklopené olivovými hájmi. Pláž je kludnejšia, voda je plytká vďaka čomu je vhodná najmä pre neplavcov a rodiny s deťmi. Ak dostanete chuť na občerstvenie, stačí navštíviť bary alebo taverny, ktoré sa nachádzajú v okolí pláže.

Agios Spyridon

Malé letovisko sa nachádza na severnom pobreží ostrova Korfu, 35 km od hlavného mesta Korfu a 30 km od letiska. Známe letovisko Acharavi je vzdialené približne 5 km. Verejná pláž je pokrytá pieskom.

Dassia

nachádza sa iba 12 km severne od hlavného mesta Korfu, s ktorým ho spája pravidelná autobusová linka. Je to živé turistické stredisko, ktoré leží na východnom pobreží ostrova. Dassia ponúka všetko, čo patrí k nezabudnuteľnej dovolenke. Okrem kúpania a opaľovania na pláži ponúka širokú paletu vodných športov - lyžovanie, parasailing, vodné skútre. V Dassii je bohatý nočný život vďaka veľkému množstvu barov, nočných klubov, diskoték, taverničiek a reštaurácii s výhľadom na more. Pre tých, ktorí radi nakupujú, je v Dassii množstvo obchodov, ktoré ponúkajú výrobky z kože, odevy a zlato. Transfer z letiska trvá cca 30 min.

Glyfada

Gouvia

Dedinka Gouvia sa nachádza na východnom pobreží ostrova Korfu. Z kedysi malej rybárskej dedinky je dnes moderné letovisko, ideálne pre páry a rodiny. Nachádza sa tu hneď niekoľko pláži, sú piesočnaté pokryté kamienkami.

Ipsos

Letovisko Ipsos patrí medzi najnavštevovanejšie na ostrove. Letovisko je naozaj živé, plné diskoték a barov. Na druhej strane tú nájdete aj pokojné miesta, takže letovisko je obľúbené u rodín s deťmi ako aj u mladých ľudí. Pláž je piesočnatá s prímesou kamienkou. K dispozícii sú lehátka, slnečníky, sprchy, WC a vodné športy.

Kavos

Živé letovisko Kavos leží 50 km od hlavného mesta. Toto letovisko je obľúbené a vyhľadávané najmä mladými ľuďmi, ktorý túžia po bujarom nočnom živote a zábave. Kavos je obklopený olivovými hájmi. Piesočnatá pláž občasne premiešaná kamienkami je najväčšia na ostrove. K dispozícii sú vodné športy, lehátka a slnečníky.

Kontokali

Malá pobrežná dedinka, kde môžete nájsť mnoho kaviarní a reštaurácií s výbornou kuchyňou. Nachádzajú sa tu piesočnaté aj kamienkové pláže, vybavené sprchami, ktoré sú charakteristické svojou čistotou, dôkazom čoho je aj ocenenie modrou vlajkou.

Liapades

Letovisko s pokojnou atmosférou, nachádzajúce sa na západnom pobreží ostrova, neďaleko známeho strediska Paleokastritsa. Malebná zátoka Liapades, lemovaná skalnatým úbočím, si návštevníka podmaní kamienkovopiesočnatou plážou, takmer nedotknutým prostredím a priezračne čistou vodou Iónskeho mora. Súčasťou tohto romantického letoviska je členité pobrežie s mnohými zálivmi a morskými jaskyňami. Ideálnym miestom na večerné prechádzky je pôvodná dedinka s typickou gréckou atmosférou, úzkymi uličkami a útulnými tavernami, ktorá sa nachádza asi 1 km ďalej do vnútrozemia. Transfer z letiska trvá asi pol hodiny.

Messonghi

Známe prázdninové stredisko Messonghi, približne 22 km južne odhlavného mesta, oddeľuje od susedného strediska Moraitika iba rieka Messonghi. Oblasť je známa olivovými hájmi, ktoré patria k tým najstarším a zároveň najkrajším na ostrove. Messonghi je kľudné stredisko s plážou s pozvoľným vstupom do mora, čo je ideálne pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu niekoľko miestnych reštaurácii, taverien a barov, supermarket a viacero obchodíkov so suvenírmi. V stredisku je požičovňa automobilov a motocyklov, zmenárne, aj lekáreň. Pokojnú dovolenkovú atmosféru Messonghi vhodným spôsobom dopĺňa susediace stredisko Moraitika, ktoré je rušnejšie a ponúka aj čulý nočný život, možnosti zábavy, množstvo barov a diskoték. Autobusovou linkou, ktorá tu premáva v hodinových intervaloch po celý deň, sa môžete pohodlne dostať do Kerkyry a iných zaujímavých miest ostrova. Transfer z letiska trvá cca 50 min.

Nissaki

 Oblast Nissaki leží 25 km severne od hlavného mesta Kerkyra na východnom pobreží ostrova.

Paleokastritsa

Paleokastritsa je označovaná za najkrajšiu časť ostrova Korfu. Turisti tú cestujú za miestnym kláštorom. Pláže sú okruhliakové. Hlavná pláž je počas sezóny živá, k dispozícii sú vodné športy. V okolí letoviska sa nachádzajú síce menšie ale pokojnejšie pláže, kde si môžete vychutnať oddych. Milovníci šnorchlovania a potápania si prídu na svoje.

Pelekas

Horská dedinka s bielymi domami, obklopená olivovými hájmi, leží na kopci pri západnom pobreží. I napriek rozvíjajúcemu sa turizmu a mnohým návštevníkom si zachovala svoj pôvodný ráz. Nájdete tu niekoľko obchodíkov, v tavernách ochutnáte tradičné jedlá a nápoje. očarí vás vyhliadka Cisársky trón, obľúbené miesto cisára Wilhelma II, kde rád trávil večery so svojou družinou a kochal sa pohľadom na zapadajúce slnko. Transfer z letiska trvá približne 45 minút.

Perama

Malé letovisko sa vyznačuje pokojnou atmosférou. Je obklopené kopcami a nachádza sa približne 10 km od hlavného mesta Kerkyra, len kúsok od letoviska Benitses. Perama je vhodná pre tých, ktorí túžia po kľudnej a relaxačnej dovolenke.

Roda

Kedysi malá rybárska osada na úpätí pohoria sa dnes stala známym turistickým strediskom. Nachádza sa na severe ostrova, hneď vedľa strediska Acharavi. Roda je dnes obľúbenou dovolenkovou destináciou, široká pláž s pozvoľným vstupom sa rozprestiera po celej šírke strediska, je veľmi dobre vybavená, sú tu centrá vodných športov, jazdecká škola. Večer stredisko hýri zábavou, je tu množstvo barov, reštaurácií, taverien a obchodíkov otvorených do neskorých nočných hodín. Na svoje si prídu rodiny s deťmi ale aj mladí ľudia vyhľadávajúci zábavu. V Rode sa dajú robiť prechádzky po pláži alebo podnikať výlety do vnútrozemia na bicykli. V susediacom stredisku Acharavi sa nachádza moderný vodný park ponúkajúci množstvo športových aktivít. Transfer z letiska trvá cca 1hod.

Sidari

Letovisko Sidari je oblasť s nádhernými plážami. Zamilované páry bude iste zaujímať legenda o miestnom Kanále lásky (Canal d´Amour), ktorý je najznámejší z týchto útvarov vzniknutých eróziou. Hovorí sa, že žena, ktorá kanálom prepláva, získa srdce milovaného muža. Sidari je veľmi živé stredisko s množstvom barov, kaviarní, reštaurácií, hudobných klubov a taverien. Z pôvodných dvoch kľudných rybárskych tredísk sa rozrástlo na rušné, turisticky rozvinuté stredisko, ktoré láka návštevníkov z celého sveta. V centre nájdete mnoho obchodíkov zameraných na suveníry, ale aj predajní šperkov a bižutérie. Milovníci aktívneho športu budú nadšení nepreberným množstvom rôznych vodných aktivít, napríklad potápaním, vodným lyžovaním, jazdou na prenajatých motorových člnoch. Transfer z letiska trvá približne 1 hod. 15 min.