Tenerife, ŠpanielskoVyhľadať najbližšie voľné termíny v tejto oblasti!

Od ďalekosiahlych púští k tropickým lesom, od mesačnej krajiny k bohatému morskému dnu. Symbolom Kanárskych ostrovov je neuveriteľná rozmanitosť, každý zo siedmych ostrovov ponúka fascinujúci a úplne odlišný svet. Svoje pomenovanie ostrovy získali podľa veľkých psov, ktorí ich podľa legendy strážili. Nie je to však jediný názov, ktorým ľudia ostrovy v minulosti označovali. Niektorí verili, že ostrovy sú stratenou Atlantídou, ktorú podľa Platóna zničilo zemetrasenie. Pre iných to boli Šťastné ostrovy ležiace na kraji sveta, ktorých obyvatelia nikdy nepoznali smútok a trápenie.
 


Playa De La Arena

Letovisko Playa de la Arena sa nachádza na východe ostrova Tenerife. Playa de la Arena je vzdialené od medzinárodného letiska priblížne 40 kilometrov. Playa de la Arena je pomerne tiché letovisko preto je vhodné aj pre rodiny s deťmi. Pláž v letovisku je označená modrou vlajkou, má tmavý jemný piesok, tmavomodré more. Z mora vykukujú veľké čierne skaly o ktoré sa odrážajú vlny. V okolí sa nachádzaju reštaurácie, kaviarne obchody so suvenírmi.

Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz sa nachádza na severe ostrova Tenerife. Letovisko je vzdialené od medzinarodného letiska priblížne 80 kilometrov. Letovisko je dosť rušné a v jeho okolí sa nachádza množstvo kaviarni, barov, reštaurácií obchodíkov so suvenírmi a pod. Ostrov Tenerife je charakteristický tmavým pieskom a tmavými skalami kvôli jeho sopečnému pôvodu. Pláže sú malé s pozvoľným vstupom do mora a prevažne piesočnato-skalnaté.

Puerto De Santiago

Puerto De Santiago sa nachádza na východe ostrova Tenerife. Letovisko je vzdialené od medzinárodného letiska priblížne 50 kilometrov. Pláže sú malé s tmavým pieskom, ojedinele skalnaté. Pláž v letovisku je ocenená modrou vlajkou. Letovisko Puerto De Santiago je kľudnejšie ale aj tak tu nájdete kaviarne, bary, reštaurácie a trhy.