Costa del Sol, ŠpanielskoVyhľadať najbližšie voľné termíny v tejto oblasti!

Pobrežie nachádzajúce sa v južnom Španielsku, dlhé 161 km sa tiahne od Malagy až po Gibraltar. Samotný názov Costa del Sol, čo v preklade znamená slnečné pobrežie, je dôkazom, že vďaka príjemnej klíme až 300 dní v roku patrí slnečnému počasiu. Podnebie je suché a teplé, letné mesiace sú horúce a majú v priemere 29°C. Costa del Sol je turistami vyhľadávané aj počas zimných mesiacov, pretože podnebie je stále príjemné, teploty sa pohybujú okolo 16°C.
Pobrežie obmýva Stredozemné more, ktoré je príjemne teplé, priezračné a pokojné.


Benalmadena

Benalmadena sa nachácha 11 km/50 min. od letiska a delí sa na: Banalmadena Costa, Arroyo de la Miel a Benalmadena Publeo.
Benalmadena Costa je pobrežie s piesočnými plážami, kde sa nachádza Puerto Marina, najlepší športový prístav na svete. Život tu neutícha ani počas noci, pretože toto miesto je plné barov, reštaurácií, diskoték a kasín.
Arroyo de la Miel sa nachádza cca 15 min. od pláže. Je vhodné pre milovníkov vodných atrakcií a zároveň ponúka koncerty a kultúrne akcie.
Benalmadena Pueblo je andalúzska dedinka, ktorá je najviac vzdialená od mora, poskytuje útočisko pred rušným neutíchajúcim turistickým životom, kde v uliciach nájdete domácich obyvateľov a môžete aj navštíviť Castillo Colomares.

Fuengirola

Patrí medzi hlavné turistické destinácie na pobreží Costa del Sol. Od letiska v Malage je vzdialená 30 km/55 min. V súčasnosti má okolo 60 000 obyvateľov, a aj napriek tomu, že je vyhľadávaná turistami, stále si zachováva svoju pokojnú atmosféru, ktorá je typická pre Andalúziu. Vo Feungirole sa môžete poprechádzať na najdlhšej plážovej promenáde, či poležať si na krásnych piesočných plážach, ktoré sú ocenené Modrou vlajkou za čistotu mora a prostredia.
Pre milovníkov histórie sa nad mestom pýši hrad Sohail, odkiaľ je nádherný výhľad na pobrežie.

Marbella

Druhé najväčšie mesto v provincii Malaga, rozprestierajúce sa pod pohorím Sierra Blanca. Z kedysi malej rybárskej dedinky vyrástlo veľké luxusné stredisko, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie v Andalúzií. Okrem toho, že svoj voľný čas môžete stráviť na nádherných plážach, mesto ponúka aj archeologické dedičstvo, ktoré je sprístupnené v niekoľkých múzeách. Dôkazom prepychu strediska je aj prístav preplnený luxusnými jachtami, ktorý si môžete pozrieť z promenády.

Nerja

Nejra, ktorej pôvodný názov bol Narixa je známa aj pod synonymom „Balkón Európy“ a to vďaka úžasnému výhľadu z veže Torre de las Guardas. Okrem toho atrakciou pre turistov je aj medzinárodný festival Jaskyne, ktorý sa koná každé leto. Obľúbená dovolenková destinácia na pobreží Costa del Sol má okolo 22 000 obyvateľov. Pláže sú tvorené jemným pieskom a lemované priezračnou morskou vodou. Predstavuje pokojné miesto na relax a oddych.

Puerto Banus

Kedysi malá španielska rybárska dedinka, dnes prepychové mesto s nádhernými piesočnými plážami. Mesto je pomenované po jeho architektovi a jeho oficiálny názov je Puerto Jose Banus. Je známe ako centrum pre bohatých a slávnych ľudí, ktorí si užívajú svoj voľný čas v plážových kluboch. V uliciach môžete stretnúť známe tváre zo šoubiznisu, obdivovať drahé autá či jachty v prístave a nakupovať v značkových obchodoch. Ak máte chuť zažiť naozajstný luxus, Puerto Banus je pre Vás tá správna destinácia.

Torremolinos

Torremolinos sa nachádza len 9 km/45 min. od letiska, a má okolo 60 000 obyvateľov. Jeho názov sa skladá z dvoch slov Torre (veža) a Milinos (mlyn), pretože kedysi tu boli vystavené vodné mlyny, z ktorých dnes ostala už len hŕstka. Ostatné boli nahradené hotelovými komplexmi.
Letovisko je vhodné hlavne na aktívnu dovolenku, je vyhľadávané najmä mladými ľuďmi, ktorí si tu užívajú nočný život v mnohopočetných baroch a kluboch. Okrem toho ponúka pekné okolie, nádherné čisté piesočné pláže ako napr. La Carihuela a Bajondillo, či široký výber reštaurácií a hotelov.