Ayia Napa, CyprusVyhľadať najbližšie voľné termíny v tejto oblasti!

Táto asi najznámejšia turistická oáza leží na juhovýchode Cypru, približne 40 km od Larnaky (transfer trvá asi 50 minút) a je súčasťou oblasti Ayia Napa. Ako mnoho iných letovisiek, i toto bývalo najvýznamnejšia rybárska dedinka, ktorá rozkvitla až do dnešnej plne rozvinutej turistickej oblasti, ktorá ponúka využitie ako milovníkom pamiatok, tak i vodných športov a nočného života. Tiahne sa v dĺžke niekoľkých kilometrov pozdĺž pobrežia, ponúkajúc prekrásne pláže s pozvoľným vstupom, z nich najväčším lákadlom je známa Nissi so svojím belastým pieskom a obklopujúci zeleňou. Od nej na západ je ďalšia pôvabná pláž Makronissos. Pokiaľ sa od nej vydáte smerom do vnútrozemia, narazíte na makronissoské hrobky vytesané do skaly, pochádzajúce už z doby rímskej nadvlády. S plážami výrazne kontrastuje okolná krajina s množstvom unikátnych skalných útvarov a jaskyní.

Historické centrum skrýva okrem množstva barov, taverien, diskoték a obchodvo i zaujímavé pamiatky, z nich najznaujímavejšie je iste rovnakomenný kláštor pochádzajúci z 8. storočia a ukrývajúci stredovekú osmihrannú fontánu. Za náštevu určite stojí i miestne Múzeum morského života.

Na okraji letoviska bol vybudovaný obrovský vodný park - Waterworld, ponúkajúci horskú dráhu a mnoho ďalších atrakcií. Na každom rohu nájdete požičovňu vecí pre vodné športy a tiež bicykle, výlet po okolí môžete podniknúť taktiež na lodi. V tomto letovisku to skrátka žije a kto sa rád baví do neskorých nočných hodín, bude sa tu cítiť ako ryba vo vode. Rovnako tak je ale miesto vhodné pre milovníkov pokojnejšej dovolenky alebo rodiny s deťmi, každý si tu proste príde na svoje.

Zobraziť fakultatívne výlety!