Ibiza, ŠpanielskoVyhľadať najbližšie voľné termíny v tejto oblasti!

Ibiza ponúka nerušený odpočinok, kultúrne a historické pamiatky, ako aj bohatú zábavu, ktorá je preslávená po celom svete. Príjemne vás prekvapia nádherné pieskové pláže vhodné pre rodiny s deťmi, pláže so športovými aktivitami, pláže pokojné ale aj rušné. Ibiza vám dodá energiu, pre ktorú sa sem určite vrátite.

Baleárske ostrovy sa nachádzajú v západnom Stredomorí a patria k najznámejším súostroviam v Stredozemnom mori. Tvoria ich štyri ostrovovy z čoho Ibiza je tretím najväčším. Leží iba 87 km od španielskej pevniny a 82 km od Malorky. Ostrov má subtropické stredomorské podnebie. Má 300 slnečných dní, ideálnym obdobím na dovolenku je máj až november.Nachádzajú sa tu krásne pieskové pláže, za ktoré Ibiza dostala modrú vlajku EÚ za čistotu vody a kultúrnosť prostredia. Na ostrove sa ročne vyťaží asi 100 000 ton soli, ktorá sa považuje za najlepšiu v celom Stredomorí.

Ibiza, za ktorej menom sa ukrýva fenický boh Bes, bola prvým baleárskym ostrovom, na ktorom vyrástlo dôležité mesto Eivissa, ktoré sa neskôr stalo hlavným mestom. Práve toto mesto sa považuje za najkrajšie mesto ostrova. Je tiež jedným z mála miest, kde púnska kultúra dokázala spolunažívať s rímskou. Týmto kultúram dnes vďačíme za ojedinelé archeologické skvosty, ktoré sú pýchou celého Stredomoria. Ibiza bola objavená asi 700 rokov pred n.l.. Charakteristickou dominantou je stredoveká pevnosť, obkolesená mohutnými kamennými stenami. V roku 1999 bola Ibiza organizáciou UNESCO vyhlásená za súčasť svetového kultúrneho dedičstva.

Za miestnymi jedlami sú ukryté zvyky, ktoré sa na ostrov dostali z ďalekých krajín. Féničania naučili ostrovanov soliť a sušiť ryby, Gréci pripravovali aromatické jedlá, opražené ryby a údeniny, moslimovia ju obohatili o zeleninu a strukoviny. Pred hlavným jedlom sa podáva typická cesnaková pomazánka - allioli a ako aperitív Hierbas, likér z výťažku byliniek. Kvalitné španielske vína určite spríjemnia každý obed či večeru.

Zobraziť fakultatívne výlety!


Cala Llonga

Letovisko je vzdialené od medzinárodného letiska preiblížne 25 kilometrov a nachádza sa vo východnej časti ostrova. Letovisko Cala Llonga pozostáva z niekoľkých hotelových komplexov, z množstva reštaurácií, niekoľkých barov a obchodíkov. Sú tu piesočnaté pláže. Je tu plytká zátoka, ktorá vyhovuje najmä rodinám s malými deťmi. Nachádza sa tu malebná zátoka, ktorá je obklopená krásnymi píniovými kopcami. Na Cala Llonga je množstvo obchodov, supermarketov, barov, kaviarničiek a záhradných reštaurácií. Toto stredisko je navštevované hlavne rodinami s deťmi.

Es Cana

San Antonio Bay

San Antonio Bay je situované v západnej časti hotela. Letovisko je vzdialené od medzinárodného letoviska priblížne 20 kilometrov. Táto čas ostrova je mimoriadne hlučná a bohatá na nočný život. V okolí je množstvo nočných barov a klubov, reštaurácie, kaviarne obchody so suvenírmi a trhy. Pláže sú piesočnaté s bielým jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. More je čisté a priezračné.

san Antonio Town

San Antonio Town je známe ako najrušnejšie stredisko na ostrove Ibiza. Je sutované v západnej časti. Letovisko je vzdialené 20 kilometrov od medzinárodného letiska. Toto letovisko je určené pre mladých ľudí ktorý prišli sem za zábavou a diskotékami. Pláže sú dlhé, úzske a pieskové s pozvoľným vstupom do mora. V okolí sa nachádzajú veľké prístavy ktoré organizujú poznávacie výlety ale aj party lode. Stačí si len vybrať.

Santa Eulalia